Y
M
D
D
EXSTENS VÁŠ ÚSPECH V ZMENE POSTAVY ™
ZMEŇ SVOJU POSTAVU!
NECHAJ SI VYPRACOVAŤ PROGRAM NA MIERU
...S NAŠOU ONLINE PODPOROU!
MENU
PREČO      O NÁS      PONUKA
    prihlásenie I registrácia
VŠETKY ČLÁNKY VÝŽIVA Ovocie vo fit jedálničku

Ovocná diéta a žiadna čokoláda? Nezmysel!

bleskovky, zaujímavosti zo sveta fitnes a bodybuilding

Tiež veríte tomu, že ovocná diéta vám pomôže schudnúť? Omyl. Aby vás ovocie zasýtilo, musíte ho až na výnimky zjesť naozaj veľa. Tým do seba dostanete veľa cukrov, bez toho aby ste pritom získali všetky potrebné živiny. Dietológovia preto pred ovocnou diétou varujú. Dajte si pozor aj na ostatné mýty.

Zeleninový šalát je na chudnutie najlepší.

Zeleniny môžete zjesť takmer neobmedzené množstvo a vašej váhe to neublíži, ale záleží na tom, ako si pokrm upravujete. Ak si zeleninu zalejete dressingom z obchodu, veľmi si nepomôžete - tieto výrobky bývajú tak kalorické, že snaha o vyváženú večeru padne. Podobne ako keď si v reštaurácii dáte šalát s opečenými krutónmi (a slaninou a dressingom – áno, narážam na ceasar šalát). Lepšie je vyrobiť si zálievku z primeraného množstva olivového oleja a byliniek.

Ovocná diéta a  žiadna čokoláda? Nezmysel!

Odtučnené výrobky obsahujú menej vápnika

To nie je pravda. Vápnik s množstvom tuku v mlieku ani syroch nesúvisí. Odtučnené výrobky majú menej vitamínov rozpustných v tukoch (jedná sa o vitamíny A a D). Ak má človek iný zdroj týchto vitamínov, nemali by mu chýbať.

Aby som schudol / a, musím sa vzdať čokolády

Záleží na tom, akú čokoládu máte radi. Tyčinky typu Mars alebo Bounty pri zhadzovaní kíl vhodné naozaj nie sú. Rovnako tak radšej vynechajte lacné čokolády s pochybným zložením. Čím viac za cukrovinku zaplatíte, tým väčšiu budete mať spravidla istotu, že sa v nej nachádza nekvalitný, a teda pre zdraviu nevhodný tuk.


Naopak horká čokoláda s vysokým podielom kakaa býva mnohokrát považovaná dokonca za zdravú. Čítajte teda pozorne zloženie - ak pochúťka bude mať 70 a viac percent kakaa, siahnite po nej. Samozrejme ju nesmiete zjesť celú na posedenie, energetická hodnota nie je zanedbateľná. Niekoľko štvorčekov si ale občas dopriať môžete.

To isté platí aj pri striktnej strave. Keď držíte dlhodobú diétu, je lepšie organizmus „šokovať“. Dajte si kľudne občas palacinku (jednu, bez šľahašky), alebo Vašu obľúbenú maškrtu. Len pozor, aby to bolo naozaj v rozumnej miere.

Ovocie môžem jesť neobmedzené množstvo a nepriberiem

Ovocie je veľmi zdravé a pri chudnutí naň nezabúdajte Sústreďte ho však skôr do prvej polovice dňa. Obsahuje síce veľa vlákniny, ale je nutné si jeho príjem strážiť kvôli cukrom. Na olovrant je ešte jablko v poriadku, ale večera už by sa mali zaobísť radšej bez ovocia. Pozor na banány, tie sú energeticky veľmi výdatné. Ideálne je jeden alebo dva kusy ovocia za deň.

--- ---
dymdexstens img ad
--- ---

              


KLIENTI

Rado Slamka

nabratie solídnych 14 kilo svalov v priebehu 5 mesiacov

Rado Slamka

začíname online " Dobrý deň, Laco Kindernay online tréner pri telefóne, ... pán Slamka ? ... Á DOBRÝ DEŇ ! - ÁNO ? ... no áno :) , dva krát som Vám písal, že som poslal vypracovaný program, dva krát nejak neprišla odpoveď, preto ...

CELÝ ČLÁNOK

Premeny postavy - Tomáš Kohút, mínus 21 kg

Premeny postavy -  Tomáš Kohút, mínus 21 kg

Príliš chváliť nebudem, chcem aby Tomáš vydržal a dotiahol to čo najďalej. Pravdou je, ľudí ako je Tomáš uznávam... nemal problém s tým, že v jeho okolí nie je žiadne fitko, makal s tým, čo mal, makal v zime von, snažil sa sprav...

CELÝ ČLÁNOK

Online výsledky - Marcel Moroz, Poprad

... 20 kg tuku nechal v gyme

Online výsledky  - Marcel Moroz, Poprad

...Začal by som asi tým, že nie som prvý a ani posledný kto sa potrápil určité obdobie so svojou nadváhou. Chem tým povedať, že človek ak má motiváciu v ktorom je zarátaný menší cieľ, zároveň podporu niektorých ľudí okolo seb...

CELÝ ČLÁNOK

VIAC PREMIEN
s písomným súhlasom osôb prezentovaných na dymdexstens.com


TRÉNING     CVIKY     VÝŽIVA     RECEPTY     TABUĽKA NUTRIČNÝCH HODNôT     DOPLNKY VÝŽIVY     ŽIVOTNÝ ŠTÝL     STARÁ ŠKOLA     ANATÓMIAPARTNERI:
BBCENTER.SK
BBCENTER.SK


×
Y
M
D
D
EXSTENS VÁŠ ÚSPECH V ZMENE POSTAVY ™

   ČLÁNKY
TRÉNING


VÝŽIVA


SVET FITNES Z HISTÓRIE ANATÓMIA


NUTRIČNÉ TABUĽKY
ONLINE TRÉNER
PRIHLÁSIŤ REGISTROVAŤ