logo
ZMEŇ SVOJU POSTAVU! nechaj si vypracovať
program na mieru
ÚVOD          PREČO          PONUKA          O NÁS          KONTAKT
Gainery, weight-up koktajly, porovnanie, vysvetlenie.

FAQ
VÝŽIVA

Gainery, weight-up koktajly,
vysvetlenie, porovnanie

Tréning, Gainery, weight-up koktajly, vysvetlenie, porovnanie

Čo sú gainery ?

Gainery sú popri proteinových koktejloch jedným z najzákladnejších doplnkov výživy, ktoré používame pri suplementácii, pri doplnení premyslenej, cielenej stravy, zameranej na nárast svalovej hmoty.

Gainery sú vysokoenergetické doplnky stravy, ktoré sú vyrobené z veľmi kvalitných bielkovín, s oveľa vyšším podielom sacharidov - ako napríklad u proteinových koktejloch - doplnkoch výživy, vitamínov a ďalších minerálov.

Sú určené predovšetkým pre rýchle nahromadenie svalovej hmoty, treba však podotknúť že v mnohých prípadoch sa jedná aj o hmotu tukovú. V tomto prípade je nutné samozrejmé zodpovedajúco trénovať. Bez tréningu nedosiahnete žiaden výsledok.

Zloženie gainerov závisí na výrobcovi. V závislosti na mixe, je gainer - koncentrát v priemere asi 55 % sacharidov, 20-30 % bielkovín a ďalších zložiek.

Vzhľadom k tomu, že gainer má veľmi vysoký podiel vysoko kvalitných sacharidov, je zvlášť vhodný pre intenzívne tréningy a vysoké zaťaženie.

Kedy má zmysel užívať gainer?? 

Gainery nie sú vhodné pre všetkých. Vzhľadom k tomu že každé telo je iné a môže odlišne reagovať na doplnky stravy. Dôležité je pritom zohľadniť metabolizmus tela. V náuke o výžive v podstate zaraďujeme ľudí v závislosti na metabolickej aktivite tela do 3 typov.

  • Typ ektomorf
  • - to je typ tela, ktoré má veľmi rýchly metabolizmus. Títo ľudia zvyčajne veľmi pomaly priberajú alebo je pre nich obtiažne vôbec pribrať.
  • Mezomorf
  • - k tomuto typu patrí väčšina všetkých ľudí. Takí ľudia môžu zvyčajne pomerne rýchlo pribrať(rozumej svalovú hmotu) keď na sebe cielene pracujú.
 • Endomorfný typ
 • - zahŕňa všetky osoby, ktoré veľmi rýchlo prirodzene priberajú. Ľudia s takýmto typom tela majú pomalý metabolizmus a môžu citlivo reagovať na každú kalóriu navyše.

Ako vyššie uvedený zoznam ukazuje, gainer je vhodný predovšetkým pre ľudí s rýchlym metabolizmom. Gainer im umožňuje rásť rýchlejšie. Pri budovaní svalovej hmoty a tréningu u týchto jedincov môže byť užívanie gaineru dokonca nutné aby boli schopný vybudovať dostatočnú svalovú hmotu.


Účinky gainerov

Ako už názov weight-gainer jasne ukazuje, sú vhodné najmä pre rýchly nárast svalovej hmotnosti, hmoty, a nemali by byť používané príliš. Tento doplnok sa odporúča okrem iného pre ľudí s podváhou ektomorfného typu, na zvýšenie hmotnosti.

Okrem toho, je možné pomocou gainera zvyšovať fázy intenzívneho tréningu. Pretože väčšina gainerov obsahuje sacharidy rýchle, stredné, aj pomalé a rovnako aj proteíny rýchle a pomalé je telo počas tréningu dobre zásobené energiou.Tie pomáhajú telu, aby sa zabránilo únavovým procesom počas a po intenzívnom tréningu. To umožňuje rýchlejší nárast svalovej hmoty.

Gainer je vhodný predovšetkým pre ľudí s rýchlym metabolizmom.

Kedy užívať gainer? 

Gainer je najlepšie vziať hneď po tréningu, na doplnenie vyčerpaného glykogénu. V niektorých prípadoch môže mať zmysel užívať gainer počas celého dňa. Ako už bolo spomenuté na začiatku, existujú veľké rozdiely v závislosti na výrobcovi. To má bohužiaľ vplyv na ich kvalitu. Z tohto dôvodu, nie je vždy ľahké nájsť dobrý gainer.

 

Našich 5 top Gainerov: 

Weider Mega Mass 2000 gainer
Weider Mega Mass 2000 gainer

1. Weider Mega Mass 2000Je naším top favoritom. Vysoko kvalitný gainer obsahuje všetky dôležité zložky v dobrej kombinácii. Gajner presvedčil aj chuťou najmä príchute čokoláda,banán, jahoda a klasická vanilka. V 100 gr. výrobku je 70 gr. sacharidov 20 gr. vysokokvalitných proteínov a 10 gr. minerálov a vitamínov. Mega Mass 2000 je vhodný predovšetkým pre Softgainerov. Olimp Gainerator gainer

2. Olimp GaineratorPre športovcov užívajúcich gainery často je dobrou voľbou. Vyrobok je veľmi kvalitný a zloženie komponentov je podľa našej mienky TOP. Aj cenou nás tento produkt presvedčil. V porovnaní s MegaMassom od Weidera mu však musíme ubrať body. BA Power Weight Gainer

3. BA Power Weight GainerPresvedčil aj gainer od Body Attack. Jeho zloženie môže súperť s top produktami.V 100g výrobku sa nachádza 21 gr. bielkovín v tomto bode môže predbehnúť aj Weidera. Cenovo je v strednej hladine a je ponúkaný v 2 veľkostiach balenia (1,5kg a 5 kg). ON Serious Mass gainer

4. ON Serious MassMass Gainer od Optimum Nutrition je veľmi kvalitný a presvedčil nás aj veľmi dobrou rozpustnosťou. Doporučujeme príchute čoko alebo vanilka. Tento gainer sa pohybuje v strednej cenovej hladine. Celkovo je gainer velmi solídny a môžeme po ňom siahnuť bez rozmýšlania. MP Mass Gainer

5. MP Mass GainerProfessionalny Mass Gainer od Multipoweru je produkt nemeckého výrobcu. Gainer obsahuje vysokohodnotné zložky. Bielkovina neuveriteľných 25 gr. na 100 gr. výrobku k tou 65 gr. sacharidov ca 3r. g tuku a ostatných balastných látok. Tento gainer je vhodný pre profesionálov. Len cenovo nás tento výrobok neoslovil pretože jeho cena je vysoká.

--- ---

--- ---


--- ---

--- ---

KLIENTI

Online výsledky - Marcel Moroz, Poprad

... 20 kg tuku nechal v gyme

Online výsledky - Marcel Moroz, Poprad

...Začal by som asi tým, že nie som prvý a ani posledný kto sa potrápil určité obdobie so svojou nadváhou. Chem tým povedať, že človek ak má motiváciu v ktorom je zarátaný menší cieľ, zároveň podporu niektorých ľudí okolo seb...

CELÝ ČLÁNOK

Online premena - Janka Krajčová z Košíc (z 75,5 kg na 59 kg)

(Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013)

Online premena - Janka Krajčová z Košíc (z 75,5 kg na 59 kg)

S udržaním postavy som nemala nikdy vážny problém, cvičila som od mladosti a darilo sa mi. ALE prišlo obdobie veľmikomplikovaného tehotenstva kedy som nemohla vôbec cvičiť a nabrala som poriadnu nadváhu. Neskôr som sa dostala do kolo...

CELÝ ČLÁNOK

Prešiel jeden rok ... Barborka

apríl 2014 - 85 kg - apríl 2015 - 53 kg

Prešiel jeden rok ... Barborka

Som naozaj šťastná, že som sa dostala až do stavu v akom som bola, keď som našla Lacka...úprimne. Myslím, že keby som mala o 15 kg menej, uchlácholila by som sa po stý krát v živote s nejakou super rýchlou diétou, ktorá by mi na ...

CELÝ ČLÁNOK

VIAC PREMIEN
s písomným súhlasom osôb prezentovaných na dymdexstens.comTRÉNING     CVIKY     VÝŽIVA     RECEPTY     TABUĽKA NUTRIČNÝCH HODNôT     DOPLNKY VÝŽIVY     ŽIVOTNÝ ŠTÝL     STARÁ ŠKOLA     ANATÓMIA


© 2009-2020 www.laco.lead1.eu-www.dymdexstens.com